Այսօր՝ փետրվարի 3-ին, ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսին և ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատին:
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման սկզբում նախարար Հովհաննիսյանը, ողջունելով հյուրերին ընդգծել է, որ ՀԲ-ը Հայաստանի կարևոր գործընկերներից է և ՀԲ հետ աշխատանքները հատկապես վերջին շրջանում առավել ինտենսիվ բնույթ են կրում:
Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչներն իրենց հերթին պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու ընթացիկ արդյունավետ համագործակցության ուղղությամբ ջանքերը:
Սեբաստիան Մոլինեուսը շնորհավորել է Վահե Հովհաննիսյանին ֆինանսների նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և վստահություն հայտնել, որ ավանդույթ դարձած արդյունավետ փոխգործակցությունը հետագայում ևս կշարունակվի:
Կողմերն անդրադարձել են ընթացիկ համատեղ ծրագրերին, մասնավորապես ՀԲ կողմից տրամադրվելիք բյուջետային աջակցության գործընթացին և նախանշել են առաջիկա համատեղ գործողությունները:

Министр финансов Армении Ваге Ованнисян 3 февраля принял регионального директора Всемирного банка (ВБ) по Южному Кавказу Себастьяна Молинеуса и главу армянского офиса ВБ Каролин Гегинат.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства финансов республики, в начале встречи Ованнисян, приветствуя гостей, подчеркнул, что ВБ является одним из важных партнеров Армении и работа со Всемирным банком, особенно в последнее время, носит более интенсивный характер.
В свою очередь, представители Всемирного банка выразили готовность продолжить усилия по налаженному эффективному сотрудничеству.
Молинеус поздравил Ованнисяна с вступлением в должность министра финансов и выразил уверенность в том, что традиционное эффективное сотрудничество продолжится и впредь.
Стороны коснулись текущих совместных программ, в частности, процесса бюджетной поддержки, предоставляемой ВБ, и наметили будущие совместные действия.