Այսօր՝ փետրվարի 3-ին, ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսին և ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատին:
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման սկզբում նախարար Հովհաննիսյանը, ողջունելով հյուրերին ընդգծել է, որ ՀԲ-ը Հայաստանի կարևոր գործընկերներից է և ՀԲ հետ աշխատանքները հատկապես վերջին շրջանում առավել ինտենսիվ բնույթ են կրում:
Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչներն իրենց հերթին պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու ընթացիկ արդյունավետ համագործակցության ուղղությամբ ջանքերը:
Սեբաստիան Մոլինեուսը շնորհավորել է Վահե Հովհաննիսյանին ֆինանսների նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և վստահություն հայտնել, որ ավանդույթ դարձած արդյունավետ փոխգործակցությունը հետագայում ևս կշարունակվի:
Կողմերն անդրադարձել են ընթացիկ համատեղ ծրագրերին, մասնավորապես ՀԲ կողմից տրամադրվելիք բյուջետային աջակցության գործընթացին և նախանշել են առաջիկա համատեղ գործողությունները:

Finance Minister Vahe Hovhannisyan on Friday received Sebastian Molyneux, Regional Director of the World Bank in the South Caucasus, and Carolin Geginat, Country Manager of the WB for Armenia.
The Ministry of Finance of Armenia informs Armenian News-NEWS.am that at the beginning of the meeting, Hovhannisyan emphasized that the WB is one of the important partners of Armenia and the latter’s work with the WB has been particularly intensive in recent times.
The WB representatives, for their part, expressed readiness to continue the efforts towards the current effective cooperation with Armenia.
Molyneux expressed his confidence that this effective cooperation, which has become a tradition, will continue in the future.
The parties reflected on the current joint programs, in particular the process of budget support to be provided by the World Bank to Armenia, and outlined future joint actions.