Երեւանում նոյեմբերի 7-9-ն ընկած ժամանակաշրջանում տեղի կունենա հայ-բելգիական բիզնես-ֆորումը` «Բելգիական շաբաթը Հայաստանում»:
Ֆորումի անցկացման մանրամասները քննարկվել են այսօր` սեպտեմբերի 20-ին, Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ով պաշտոնական այցով գտնվում է Բրյուսելում, եւ «Հայաստան-Բելգիա» առեւտրական պալատի ղեկավար Վելերի Սաֆարյանի միջեւ կայացած հանդիպման ժամանակ:
Ակնկալվում է, որ միջոցառմանը մասնակցելու են Բելգիայի բազմաթիվ ձեռնարկատերեր: Միջոցառման շրջանակներում հայկական եւ բելգիական բիզնեսների ներկայացուցիչների միջեւ քննարկվելու են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները:
Ավելի վաղ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Լիեժի քաղաքապետ Վիլլ Դեմեյերոմի հետ: Լիեժի քաղաքապետը եւ Հայաստանի վարչապետը քննարկել են տնտեսական բնույթի մի շարք հարցեր: Դեմեյերը վարչապետին ներկայացրել է քաղաքի զարգացմանն ուղղված քաղաքականությունը եւ խնդրել է Հայաստանին օժանդակել Լյեժին` «Էքսպո-2017» միջազգային ցուցադրության կազմակերպման գործում, իսկ Տիգրան Սարգսյանը քաղաքապետին հրավիրել է Հայաստան:

Business forum “Belgian Week in Armenia” will be held in Yerevan on November 7-9. Prime Minister of Armenia Tigran Sargsyan, who is in Brussels on a working visit, discussed the forum organization details with the President of Armenian-Belgian Chamber of Commerce Valery Safarian. .
The forum will bring 50 Belgian businessmen to Armenia where they will meet with their Armenian counterparts to discuss prospects of bilateral cooperation.
Earlier the PM met with Mayor of Liege Willy Demeyer, who asked for Armenia’s assistance for holding International Expo 2017 in Liege. The PM invited Demeyer to Armenia in order to have a more detailed discussion on the issue.