Տավուշի մարզից սեպտեմբերի 23-ին, ժամը 23:03-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Դիլիջանի ոլորաններում ավտոմեքենա է գլորվել, եւ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Հայաստանի ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Տեղում պարզվել է, որ դեռեւս չպարզված հանգամանքներում Երեւան-Սեւան-Դիլիջան ավտոճանապարհի 86-րդ կմ-ին Wolksvagen Passat մակնիշի VTY-751 համարանիշով ավտոմեքենան դուրս է եկել երթեւեկելի մասից եւ բախվել ծառից: Մինչ հրշեջ-փրկարարների դեպքի վայր հասնելը վարորդին` Վրաստանի քաղաքացի, 34-ամյա Իմեդա Իբերիին թեթեւ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխել են Դիլիջանի հիվանդանոց: Ըստ բժիշկների, տուժածի առողջական վիճակը բավարար է: Մեքենայում են գտնվել նաեւ ուղեւորներ, Վրաստանի քաղաքացիներ Բեկա Սարոլիդեն եւ Ռեւազի Իգաուրին, ովքեր չեն տուժել:

DILIJAN. - Citizen of Georgia, 34-year-old Imed Iberi was caught into road accident near Armenian city of Dilijan on Friday.
According to the press service of Armenian Ministry of Emergency Situations, the accident occurred at about 11:00 p.m. in the serpentine road. Volkswagen Passat vehicle with VTY-751 plate numbers left the roadway and crashed into a tree. The driver, 34-year-old Imed Iberi was slightly injured and taken to Dilijan medical center. The passengers, citizens of Georgia Bek Sarolodze and Revazi Igauri, were not injured.