Արագածավան գյուղի ՋՕԸ պետ, ՔՊ-ական Սուրեն Թորոսյանը, որը ծեծի է ենթարկել համագյուղացուն՝ 24-ամյա Արմեն Սահակյանին, երեկ ուշ երեկոյան ազատվել է։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության համաձայն՝ հունիսի 7-ին Թալին խոշորացված համայնքի Արագածավան գյուղի ՋՕԸ վերահսկողության պետ, ՔՊ-ական Սուրեն Թորոսյանը գազաբալոնով գազ է փչել նույն բնակավայրի բնակիչ, 24-ամյա Արմեն Սահակյանի դեմքին, փայտով հարվածներ հասցրել վերջինիս մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք։ Վերջինս ստացել է ամբուլատոր բուժօգնություն։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության Թալինի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Միջադեպը հրահրել էր Արագածավանի բնակիչների զայրույթը, վերջիններս փակել էին Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհը եւ պահանջել, որ Սուրեն Թորսոսյանը ներկայանա եւ պատասխան տա իր արածի համար:
«Նիկոլի տասովկեքով ա ինքն ըտենց անում». պատմում է ՔՊ–ական պաշտոնյայի կողմից ծեծված երիտասարդը
Արագածավանում ՔՊ-ականի կողմից բռնության ենթարկված տղան եղել է արնահոսող վերքով. Երկու հանգուցակար են դրել գլխին

В рамках уголовного производства, инициированного по факту инцидента в селе Арагацаван, в отношении начальника контроля водопользования по деревне Сурена Торосяна возбуждено уголовное преследование. Ему предъявлено обвинение по части 1 статьи 195 УК Армении, и лицо освобождено из-под ареста. Об этом заявил пресс-секретарь главы СК Армении Гор Абрамян.
Как отметил Абрамян, по статье, согласно которой предъявлено обвинение лицу, арест не предусмотрен, поэтому в качестве меры пресечения в его отношении избран запрет на отсутствие.
Напомним, что, согласно данным СК Армении, 7 июня около 19.00 между С.Т. и А.С. возник спор, в ходе которого С.Т. распылил газовый баллончик перед лицом оппонента, после чего нанес удары палкой. Молодому человеку пришлось обратиться за амбулаторной помощью.
Представитель правящей партии «Гражданский договор», начальник контроля водопользования по селу Арагацаван был задержан.