Արցախի՝ արդեն 200 օր շարունակվող շրջափակման մասին ահազանգելու նպատակով հունիսի 28-ին ժամը 20։00-ին Փարիզի «Գավո» հայտնի համերգասրահում կկայանա մշակութային եզակի երեկո «Հայաստանը՝ կյանքի ճանապարհ» (Arménie, la route de la vie) խորագրով: Հայտնում են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից:
«Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանության, Արցախի ներկայացուցչության և «Արցախի բարեկամների» խմբի նախաձեռնությամբ կազմակերպվող այս բացառիկ երեկոյի ընթացքում ֆրանսիացի շուրջ երկու տասնյակ մտավորականներ, գրողներ և արվեստի գործիչներ կդառնան աշխարհից մեկուսացված արցախահայության խոսնակները և կներկայացնեն վերջիններիս ներկայիս առօրյա իրականությունն ու ապրումները՝ նրանց նամակների ընթերցման միջոցով։ Երեկոյի ընթացքում կհնչեն երաժշտական կատարումներ հայտնի արվեստագետների կատարմամբ»,- ասվում է գրառման մեջ։

С целью информирования о блокаде Нагорного Карабаха, продолжающейся уже 200 дней, 28 июня в 20:00 в знаменитом концертном зале «Гаво» в Париже состоится уникальный культурный вечер под названием «Армения – дорога жизни» («Arménie, la route de la vie»). Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице посольства Армении во Франции в «Facebook».
«В ходе вечера, организуемого по инициативе посольства Армении, представительства Нагорного Карабаха во Франции и группы «Друзья Карабаха», около двух десятков французских представителей интеллигенции, писателей и деятелей искусства станут спикерами изолированных от мира карабахских армян. Они представят нынешнюю повседневную реальность и переживания последних, читая их письма. На вечере будут музыкальные выступления в исполнении известных артистов», - говорится в сообщении.