Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է պաշտոնական այցով Ադրբեջանում գտնվող Իսրայելի պետության պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, Հասանովը հայտարարել է, որ երկու երկրների միջեւ գործընկերության բարձր մակարդակը կարեւոր դեր է խաղում ոչ միայն Ադրբեջանի եւ Իսրայելի զարգացման, այլեւ ողջ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում։
Կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի եւ Իսրայելի միջեւ ռազմական, ռազմատեխնիկական ոլորտներում համագործակցության զարգացման հեռանկարները, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов встретился с находящейся с официальным визитом в АР делегацией во главе с министром обороны Государства Израиль Йоавом Галантом.
Согласно сообщению азербайджанских СМИ со ссылкой на информацию из оборонного ведомства, Гасанов заявил, что «высокий уровень партнерства между двумя странами играет важную роль не только в развитии Азербайджана и Израиля, но и в обеспечении безопасности во всем регионе».
Стороны обсудили перспективы развития сотрудничества между Азербайджаном и Израилем в военной, военно-технической областях, другие вопросы, представляющие взаимный интерес.