Սաուդյան Արաբիան նախազգուշացնում է Իսրայելին Գազայի հատվածում ցանկացած «ցամաքային գործողության» մասին, քանի որ դրանք վտանգ են ներկայացնում խաղաղ բնակչության կյանքի համար: Այս մասին ասվում է Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։
«Սաուդյան Արաբիան դատապարտում է Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածում իրականացվող ցանկացած ցամաքային գործողություն, քանի որ դրանք սպառնում են պաղեստինցի խաղաղ բնակիչների կյանքին` ավելի մեծ վտանգների ենթարկելով նրանց և ստեղծելով անմարդկային պայմաններ»,- ասվում է X սոցիալական ցանցում նախարարության էջում հրապարակված փաստաթղթում։
«Թագավորությունը նախազգուշացնում է եղբայրական պաղեստինյան ժողովրդի նկատմամբ միջազգային իրավունքի այս աղաղակող և չարդարացված խախտումների շարունակման վտանգի մասին, ինչպես նաև այն լուրջ հետևանքների մասին, որոնք դրանք կունենան աշխարհում և տարածաշրջանում կայունության համար», - հավելել է նախարարությունը։

Саудовская Аравия предостерегает Израиль от «любых наземных операций» в секторе Газа, поскольку они представляют угрозу для жизни мирных граждан. Об этом говорится в заявлении министерства иностранных дел королевства.
«Саудовская Аравия осуждает любые наземные операции, проводимые Израилем в секторе Газа, поскольку они угрожают жизни мирных палестинских граждан, подвергая их еще большим опасностям и создавая бесчеловечные условия», - указано в документе, опубликованном на странице ведомства в социальной сети X.
«Королевство предупреждает об опасности продолжения этих вопиющих и неоправданных нарушений международного права против братского палестинского народа, а также о серьезных последствиях, которые они будут иметь для стабильности в мире и регионе», - добавили в министерстве.