Նոյեմբերի 3-ին հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Էստոնիայի խորհրդարանի Էստոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մատի Ռայդմային: Հայտնում են նախագահի աշխատակազմից:
Ողջունելով հյուրին՝ նախագահը նշել է. «Ուրախ եմ այսօր հանդիպել Ձեզ և շնորհակալ եմ այն աջակցության համար, որը ցուցաբերում է մեր բարեկամ Էստոնիան: Մենք այս դժվար օրերին այդ աջակցությունը շատ բարձր ենք գնահատում»:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Մատի Ռայդման շեշտել է, որ իր այցելությունը Հայաստան միտված է ամրապնդելու երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները, որոնք շարունակական զարգացման մեծ ներուժ ունեն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Էստոնիայի միջև երկկողմ և Եվրամիության հարթակում առկա սերտ համագործակցության հետագա խթանման հարցեր: Երկուստեք բարձր են գնահատվել երկու երկրների կողմից խորհրդարանական դիվանագիտության զարգացմանն ուղղված ջանքերը:
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներին աջակցություն ցուցաբերելու և նրանց հումանիտար և սոցիալական խնդիրները լուծելուն միտված ծրագրերի վերաբերյալ:

Президент Армении Ваагн Хачатурян 3 ноября принял руководителя группы дружбы Эстония-Армения парламента Эстонии Мати Райдму.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента республики, в ходе встречи Хачатурян поблагодарил Эстонию за проявляемую поддержку. «Мы очень ценим данную поддержку в эти трудные времена», - заявил он.
В свою очередь, Райдма подчеркнул, что его визит в Армению направлен на укрепление дружественных отношений, сложившихся между двумя странами, имеющими большой потенциал для непрерывного развития.
В ходе встречи были обсуждены вопросы дальнейшего стимулирования имеющегося тесного сотрудничества между Арменией и Эстонией на двусторонней платформе и платформе Европейского Союза. Обе стороны высоко оценили усилия, направленные на развитие парламентской дипломатии со стороны двух государств.
Собеседники обменялись мнениями и вокруг программ, направленных на оказание поддержки лицам, насильственно перемещенным из Нагорного Карабаха, и решения их гуманитарных и социальных проблем.