Նոյեմբերի 3-ին հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Էստոնիայի խորհրդարանի Էստոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մատի Ռայդմային: Հայտնում են նախագահի աշխատակազմից:
Ողջունելով հյուրին՝ նախագահը նշել է. «Ուրախ եմ այսօր հանդիպել Ձեզ և շնորհակալ եմ այն աջակցության համար, որը ցուցաբերում է մեր բարեկամ Էստոնիան: Մենք այս դժվար օրերին այդ աջակցությունը շատ բարձր ենք գնահատում»:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Մատի Ռայդման շեշտել է, որ իր այցելությունը Հայաստան միտված է ամրապնդելու երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները, որոնք շարունակական զարգացման մեծ ներուժ ունեն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Էստոնիայի միջև երկկողմ և Եվրամիության հարթակում առկա սերտ համագործակցության հետագա խթանման հարցեր: Երկուստեք բարձր են գնահատվել երկու երկրների կողմից խորհրդարանական դիվանագիտության զարգացմանն ուղղված ջանքերը:
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներին աջակցություն ցուցաբերելու և նրանց հումանիտար և սոցիալական խնդիրները լուծելուն միտված ծրագրերի վերաբերյալ:

On November 3, President of Armenia Vahagn Khachaturyan received the head of the Estonia-Armenia inter-parliamentary friendship group, Mati Raidma.
As Armenian News-NEWS.am was informed by the Press Service of the President of the Republic, during the meeting Khachaturyan thanked Estonia for its support. “We really appreciate this support during these difficult times,” he said.
In turn, Raidma emphasized that his visit to Armenia is aimed at strengthening the friendly relations that have developed between the two countries, which have great potential for continuous development.
During the meeting, issues of further enhancing the already close cooperation between Armenia and Estonia on the bilateral platform and the platform of the European Union were discussed. Both sides highly appreciated the efforts aimed at developing parliamentary diplomacy on the part of the two states.
The interlocutors also exchanged views on programs aimed at providing support to people forcibly displaced from [Artsakh] Nagorno-Karabakh and solving their humanitarian and social problems.