Աշտարակ-Էջմիածին ճանապարհի 2-րդ կմ-ին, նոյեմբերի 30-ի ուշ երեկոյան տեղի ունեցած վրարեթի հետեւանքով 3 մարդ է մահացել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է ճամփեզրին կայանված մեկ այլ «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայի, ապա վրաերթի ենթարկել նշված մեքենայի մոտ կանգնած 4 անձանց, որոնցից երկուսը՝ 21-ամյա Արամ Սիմոնյանը և 31-ամյա Վահան Սահակյանը, տեղում մահացել են:
Մյուս երկու քաղաքացիները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ նրանցից մեկը՝ 27-ամյա Հարություն Միրզախանյանը, նույնպես մահացել է:

В Армении на 2-ом километре дороги Аштарак – Эчмиадзин вследствие наезда поздно ночью 30 ноября погибли три человека.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Полиции, машина марки «ВАЗ - 2107» столкнулась с машиной марки «ВАЗ - 2107», припаркованной у обочины дороги, а потом наехала на стоящих рядом 4 человек, двое из которых - 21-летний Арам Симонян и 31-летний Ваган Саакян, скончались на месте. Двое других пострадавших были госпитализированы в больницу, где один из них - 27-летний Арутюн Мирзаханян, также скончался. Ведется следствие.