Հայաստանի ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը հերքել է տեղեկությունները, թե ոստիկանությունը միտումնավոր ճնշում գործադրելու նպատակով է վերջին օրերին ձերբակալում եւ կալանավորում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համակիրներին:
«Ոստիկանությունը մահակ չէ, որ զբաղվի դրանով»,- «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում ասել է ոստիկանապետը:
Երկու օր առաջ խոշոր չափերով թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության համար ձերբակալվել էր ԲՀԿ-ի Ջերմուկի տարածքային կառույցի ղեկավար Արմեն Հովհաննիսյանը, իսկ ավելի վաղ կրկին թմրանյութերի գործերով կալանավորվել էին ԲՀԿ-ի հետ առնչություն ունեցող եւս երկու անձինք: ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի կարծիքով, «վերջին շրջանում այնքան շատ եղան նման դեպքեր, որ արդեն իրեն ստիպում է խոսել ոչ թե պատահականությունների, այլ օրինաչափության մասին»:
Ոստիկանապետը, սակայն, պնդել է, որ նման որեւէ միտում չկա, նաեւ հերքել է, թե այս հարցով ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը իրենից բացատրություն է պահանջել:
«Ես կարծում եմ, որ այստեղ անհանգստանալու խնդիր չկա, եւ միտում էլ չեմ տեսնում: Մենք օրական շատ նման դեպքեր ենք ունենում, եւ բացարձակապես կուսակցական հարցերը այդտեղ չեն քննարկվում: Թե ինչ վերլուծություններ են արել, ինչ են հաշվարկել, չգիտեմ: Մենք «Վահան» օպերացիայի պայմաններում արդեն մի ամիս է օրը 7-8, մինչեւ 10 նման դեպք ենք ֆիքսում», - շարունակեց Գասպարյանը:
ԲՀԿ-ի Ջերմուկի տարածքային կառույցի ղեկավարի ձերբակալության մասին ոստիկանապետն ասել է. «Ես գուշակ չեմ, ինձ համար նշանակություն չունի ով ով է: Ինձ համար նշանակություն ունի, թե նա ինչ է անում»:
Հարցին, թե ինչո՞ւ ոստիկանությունը Հանրապետական թմրամոլ չի հայտնաբերում, Գասպարյանը պատասխանել է. «Ես չգիտեմ, երեւի կա, մենք չենք իմանում, մենք երեկ երեկոյան մեկ կիլոգրամ թմրանյութ ենք հայտնաբերել, եւ հաստատ իմացեք, որ հաղորդագրությունում այս անգամ մենք կշեշտենք, որ կուսակցական չէ, անկուսակցական է»:
Ոստիկանապետը հստակ բացառել է, որ ԲՀԿ-ի նկատմամբ որեւէ քաղաքական ճնշում է իրականացվում. «Իհարկե, հստակ բացառում եմ, եւ ոստիկանությունը մահակ չէ, որ զբաղվի դրանով: Իսկ ինձ համար մեծ հաշվով բացարձակ նշանակություն չունի որ կուսակցության անդամ կլինի այս կամ այն [անձը]: Գագիկ Ծառուկյանը ինձանից բացատրություն չի պահանջել, իսկ ես հաշվետու չեմ ոչ մեկին, բացի հասարակությունից»:

Начальник полиции Армении Владимир Гаспарян опроверг информацию о том, что полиция в последние дни умышленно проводит задержания и аресты сторонников партии «Процветающая Армения».
«Полиция – не дубинка, чтобы этим заниматься», - заявил он в беседе с радиостанцией «Свобода».
2 дня назад за незаконный оборот крупных партии наркотиков был задержан руководитель Джермукской территориальной структуры партии Армен Ованнисян, а ранее по похожим обвинениям были задержаны еще два человека, имеющие отношение к сторонникам партии «Процветающая Армения». По мнению депутата парламента Армении от «Процветающей Армении» Наиры Зограбян, «в последнее время таких случаев столько, что это заставляет задуматься не о случайности, а о закономерности».
Начальник полиции заявил, что подобных тенденций нет. Он также опроверг информацию о том, что лидер «Процветающей Армении» Гагик Царукян потребовал у него объяснений в связи с задержаниями.
«Думаю, тут не о чем беспокоится, тенденций не вижу. У нас ежедневно бывает множество таких случаев, и партийные вопросы тут вообще не рассматриваются. Что там анализировали, что рассчитали – этого я не знаю. В условиях операции «Щит» мы уже на протяжении месяца фиксируем 7-8, а иногда и до 10 случаев в день», - сказал он.
Что касается задержания руководителя Джермукской территориальной структуры, Гаспарян отметил: «Я не гадалка, для меня не важно, кто это. Меня интересует, что он делает».
На вопрос о том, почему полиция не находит наркоманов среди членов правящей Республиканской партии Армении, Гаспарян сказал: «Я не знаю, может они и есть, мы не знаем. Вчера вечером мы обнаружили 1 кг наркотиков. Знайте точно, что на этот раз в своем сообщении мы обязательно укажем, что задержанный не принадлежит к какой-либо партии».
Владимир Гаспарян категорически  исключил, что на «Процветающую Армению» оказывается политическое давление. «Конечно, я исключаю это. Полиция – не дубинка, чтобы этим заниматься. Для меня, по большому счету, абсолютно не важна партийная принадлежность. Гагик Царукян не требовал у меня объяснений, а я никому не подотчетен, кроме общества», - резюмировал он.