«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Դուբայից վերադարձել է Հայաստան: Տեղեկությունը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց ԲՀԿ նախագահի մամուլի քարտուղար Խաչիկ Գալստյանը: Վերջինիս խոսքով, Ծառուկյանն ընտանիքի հետ մեկ շաբաթով հանգստի էր մեկնել եւ արդեն Հայաստանում է:
Հարցին, թե ԲՀԿ-ն քննարկե՞լ է արդյոք առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի` ՀԱԿ հանրահավաքում արած առաջարկը համագործակցության վերաբերյալ, Խաչիկ Գալստյանը պատասխանեց. «Հատուկ քննարկում դեռ չենք ունեցել, երբ լինի, կտեղեկացնենք»:
Ավելի վաղ ԲՀԿ-ական գործիչները հայտնել էին, որ ՀԱԿ առաջնորդի առաջարկին կանդրադառնան Գագիկ Ծառուկյանի վերադարձից հետո:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, Գագիկ Ծառուկյանն այսօր մեկնել է Տաշիր, որտեղ այլ պաշտոնյաների հետ միասին մասնակցելու է նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Կարեն Կարապետյանի մոր հուղարկավորությանը:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян вернулся из Дубая в Армению. Эту информацию в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am подтвердил пресс-секретарь председателя партии «ПА» Хачик Галстян. По его словам, Царукян уезжал с семьей на неделю отдыхать и уже вернулся в Армению.
Отвечая на вопрос о том, обсуждала ли партия «ПА» сделанное на митинге Армянского национального конгресса первым президентом Левоном Тер-Петросяном предложение о сотрудничестве, Хачик Галстян сказал: «Особого обсуждения не было, когда будет, сообщим».
Ранее деятели от партии «ПА» заявили, что они коснутся предложения лидера АНК после возвращения Гагика Царукяна.
Кстати, по нашим сведениям, Гагик Царукян сегодня отправился в Ташир, где вместе с другими чиновниками примет участие в похоронах матери бывшего руководителя Администрации президента Армении Карена Карапетяна.