Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը պատրաստվում է վերացնել Ազգային ժողովի լրագրողների առջեւ դրված սահմանափակումները: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 5-ին, ԱԺ-ում ելույթի ընթացքում ասել է Նիկոյանը, ում թեկնածությունն առաջադրվել է գործադիր մարմնի ղեկավարի պաշտոնում:
«Հարկավոր է վերանայել լրագրողների խորհրդարան մտնելու ժամկետային սահմանափակումները: Մենք դա չենք անում ինչ-որ մեկին դուր գալու համար, այլ այն բանի, որպեսզի մամուլի ներկայացուցիչները կարողանան մտնել խորհրդարան` մեր մշտական աշխատատեղ, եւ իրենց գործն անարգել կարողանան կատարել», – հայտարարել է Ս. Նիկոյանը:
Նշենք, որ նախքան 2009թ. լրագրողները կարող էին ցանկացած աշխատանքային օր մտնել խորհրդարան: Այնուհետեւ մուտքը թույլատրվեց միայն նիստերի եւ միջոցառումների օրերին: Մարզային հրատարակչությունների թղթակիցների համար խորհրդարանի մուտքը փակվել էր:

YEREVAN.- Incumbent Vice Speaker of the Armenian Parliament Samvel Nikoyan intends to lift restrictions on journalists’ entrance to the National Assembly.
“We need to revise the time limits for journalists’ entrance to the parliament. We do this not to please somebody but to allow the journalists attend parliament - our permanent workplace - and freely carry out their work,” Nikoyan said speaking in the parliament on Monday.
Prior to 2009 the journalists could enter the parliament on any weekday. Then, access was limited to the days of meetings and events. Entrance for regional reporters was closed.