ՀՅԴ խմբակցությունն առայժմ չի որոշել` խորհրդարանի խոսնակի թեկնածուներից ում է սատարելու: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արտյուշա Շահբազյանը:
«Դժվար է ասել, մենք դեռ չենք կողմնորոշվել», – ասել է նա խորհրդարանի միջանցքում:  Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Դաշնակցությանը ձեռնտու է «Ժառանգություն» խմբակցության թեկնածու Լարիսա Ալավերդյանի թեկնածությունը, Շահբազյանը  նշել է. «Ժամանակ է պետք»:
Հիշեցնենք, որ խոսնակի երկու թեկնածուներ են առաջադրված` Հայաստանի իշխող կուսակցությունից Սամվել Նիկոյանը եւ ընդդիմադիր «Ժառանգություն»  կուսակցությունից` Լարիսա Ալավերդյանը: Խորհրդարանի խոսնակի ընտրությունները  կկայանան դեկտեմբերի 6-ին:

Фракция АРФ Дашнакцутюн пока не остановила выбор на одном из двух кандидатов в спикеры парламента. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am заявил депутат Национального Собрания Армении от АРФД Артюша Шахбазян.
«Трудно сказать, мы пока не определились», – сказал он в парламентском коридоре. Отвечая на вопрос, устраивает ли АРФ Дашнакцутюн кандидатура от фракции «Наследие» Ларисы Алавердян, Шахбазян отметил: «Нужно время».
Напомним, что в спикеры выдвинуты  две кандидатуры: Самвел Никоян от правящей Республиканской партии Армении и депутат от оппозиционного «Наследия» Лариса Алавердян. Выборы спикера состоятся 6 декабря.