ԵԱՀԿ-ն պետք է քննարկի Ղարաբաղի հարցով բանակցությունների խորացման հնարավորությունը: Այդ մասին հայտարարել է Լատվիայի արտգործնախարար Էդգարս Ռինկյավիչուսը` ելույթ ունենալով Լիտվայում ընթացող ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստում, հաղորդում է NEWS.am-ի հատուկ թղթակիցը Վիլնյուսից:
«ԵԱՀԿ-ն պետք է քննարկի Ղարաբաղի հարցով բանակցությունների խորացման հնարավորությունը` համագործակցության եւ առաջընթացի հասնելու համար»,- նկատել է նա:
Վրաստանի կապակցությամբ Ռինկյավիչուսն ասել է, թե Լատվիան աջակցում է Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը:

ОБСЕ надлежит изучить возможность углубления переговоров по урегулированию нагорно-карабахского конфликта. Об этом, как передает спецкор Новости Армении-NEWS.am из Вильнюса, заявил министр иностранных дел Латвии Эдгарс Ринкявичус, выступая 7 декабря на проходящем в столице Литве заседании глав МИД ОБСЕ.
«ОБСЕ надлежит изучить возможность углубления переговоров по урегулированию нагорно-карабахского конфликта для достижения сотрудничества и прогресса», - отметил он.
Касательно Грузии Ринкявичус  заявил, что Латвия поддерживает территориальную целостность и суверенитет Грузии.