Հունգարիայում մի քանի օր անհետ կորած 31-ամյա ամերիկացի զբոսաշրջիկ կինը սպանվել է, իսկ նրա սպանության մեջ կասկածվողը՝ ձերբակալվել, հայտնում է ABC News-ը՝ վկայակոչելով տեղի իշխանություններին։
Բուժքույր Մաքենզի Միխալսկիի ձայնը  վերջին անգամ լսել են երեքշաբթի վաղ առավոտյան, երբ նա գտնվում էր Բուդապեշտում, հայտնել են նրա ընկերները որոնք լուր էին տարածել նրա անհետացման մասին: Բուդապեշտի ոստիկանության տվյալներով՝ ամերիկուհին անհետացել է երեքշաբթի օրը գիշերային ակումբից։
Նրան որոնելու ընթացքում քննիչները հայտնաբերել են մի տղամարդու, ում հետ նրան տեսել են մի քանի գիշերային ակումբներում, հայտնել են ոստիկանությունից:
Կասկածյալը՝ 37-ամյա Իռլանդիայի քաղաքացին, բերման է ենթարկվել և, ըստ ոստիկանության հաղորդման, խոստովանել է կնոջ սպանության մեջ։
Քննիչները սպանության մասին ավելի շատ մանրամասներ են հաղորդել շաբաթ օրը կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Միխալսկին և կասկածյալը հանդիպել են գիշերային ակումբում և, ըստ քննիչների, գիշերն անցկացրել են միասին՝ այցելելով այլ հաստատություններ: Այնուհետև նրանք գնացել են կասկածյալի վարձակալած բնակարան, և նա, իբր, այնտեղ սպանել է նրան: Հանցագործն այնուհետեւ փորձել է թաքցնել սպանության փաստը։
Ոստիկանության տվյալներով, նա մաքրել է իր բնակարանը և կնոջ մարմինը թաքցրել զգեստապահարանում, իսկ ինքը գնացել է ճամպրուկի հետևից։ Այնուհետը, ըստ ոստիկանության, նա զոհի մարմինը դրել է ճամպրուկի մեջ, մեքենա է վարձել և ճամպրուկը բեռնախցիկում դնելով շարժվել դեպի Բալատոն լիճ։ Կասկածյալը զոհին թաքցրել է Սիգլիգետի մոտ գտնվող անտառում, ապա վերադարձել Բուդապեշտ։
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը ուրբաթ օրը հայտնել է, որ տեղյակ է Հունգարիայի ոստիկանության կողմից Հունգարիայում ԱՄՆ քաղաքացու անհետացման գործով կասկածյալին ձերբակալելու մասին լուրերին: Ասվում է, որ ԱՄՆ դեսպանատունը կապի մեջ է Հունգարիայի ոստիկանության հետ, սակայն այլ մեկնաբանություն չի ունեցել՝ ելնելով «գաղտնիությունից և այլ նկատառումներից»:

31-летняя американская туристка, которая считалась пропавшей без вести в Венгрии в течение нескольких дней, была убита, и подозреваемый в ее убийстве задержан, сообщает ABC News со ссылкой на местные власти.
Медсестру Маккензи Михальски  в последний раз слышали рано утром во вторник, когда она была в Будапеште, по словам ее друзей, которые распространили информацию о ее исчезновении. По данным полиции Будапешта, американка пропала во вторник в ночном клубе.
Как сообщили в полиции, в ходе ее поисков следователи установили личность мужчины, с которым ее видели в нескольких ночных клубах.
Подозреваемый - 37-летний гражданин Ирландии - был задержан и, согласно заявлению полиции, признался в ее убийстве.
Следователи представили более подробную информацию об убийстве во время пресс-конференции в субботу.
Михальски и подозреваемый встретились в ночном клубе и, по словам следователей, провели ночь вместе, посещая другие заведения. Затем они отправились на съемную квартиру подозреваемого, и, по словам следователей, он предположительно убил ее там. Затем преступник попытался скрыть факт убийства.
По данным полиции, он  прибрался в своей квартире и спрятал тело женщины в платяном шкафу, а сам отправился за чемоданом. Затем, по словам полиции, он положил тело жертвы в чемодан, взял напрокат машину и поехал на озеро Балатон с чемоданом в багажнике. Подозреваемый спрятал жертву в лесу, в окрестностях Сиглигета, а затем вернулся в Будапешт.
Госдепартамент США заявил в пятницу, что ему известно о сообщениях о том, что венгерская полиция задержала подозреваемого в связи с исчезновением гражданина США в Венгрии. В нем говорилось, что посольство США находится в контакте с венгерской полицией, но не имеет дальнейших комментариев из-за «конфиденциальности и других соображений».