ՄԱԿ աշխատակիցների թիվը, որոնք զոհվել են Գազայի հատվածում, հասել է 241-ի։ Այս մասին տեղեկացրել է օկուպացված պաղեստինյան տարածքներում ՄԱԿ հումանիտար հարցերի համակարգման վարչությունը։
Նրա տվյալներով՝ նրանցից 237-ը ՄԱԿ պաղեստինցի փախստականների եւ աշխատանքների կազմակերպման մերձավորարեւելյան գործակալության անդամներ են, ինչպես նաեւ մեկական աշխատակից Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունից, Զարգացման ծրագրից, ՄԱԿ պաշտպանության եւ անվտանգության դեպարտամենտի նախագծերի սպասարկման վարչությունից։
Զեկույցի համաձայն՝ հայտնի է, ՄԱԿ-ից բացի, Գազայում միջազգային հումանիտար կազմակերպությունների 326 աշխատակիցների զոհվելու մասին, նրանցից 33-ը՝ Պաղեստինի Կարմիր մահիկի ընկերության աշխատողներ եւ կամավորներ։

The number of UN staff killed in the Gaza Strip since the beginning of the conflict has reached 241 people, according to the UN Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA) in the occupied Palestinian territories.
According to their data, among them are 237 people from the UN Relief and Works Agency for Palestine Refugees (UNRWA), and one staff member each from the World Health Organization, Development Programme, UN Office for Project Services, and the UN Department of Safety and Security.
According to the report, 326 staff members from various international humanitarian organizations other than the UN are also known to have died in Gaza, including 33 workers and volunteers from the Palestine Red Crescent Society.