Ձերբակալվել է վրացի հայտնի կին լրագրող եւ գրող Լալի Մորոշկինան, որն ամանորյա հաղորդումներից մեկի նկարահանման ժամանակ կռիվ է սկսել:
«Վզգլյադ» թերթի տվյալներով` Լալի Մորոշկինան նկարահանումների ժամանակ բռունցքներով հարձակվել է իշխանամետ «Փրայմ-Թայմ» թերթի խմբագիր Տակո Պխակաձեի վրա: Նա հասցրել է գործընկերներին պատմել, որ իրեն դրդել են դա անել`առաջադրելով «Ամենաանճաշակ» անվանակարգում, եւ սեւ գույնի տիկնիկ են նվիրել:
Դրանից հետո, Մորոշկինայի խոսքով, հաղորդման նկարահանման ընթացքում Պխակաձեն սկսել է ծաղրել իրեն, ինքն էլ ծեծել է նրան: Մորոշկինան պատմել է, որ չի կարողացել դիմանալ նման անարգանքին, «առավել եւս` Վրաստանի ամենաանճաշակ կնոջ` սիլիկոնապատ Տակո Պխակաձեի կողմից»:
Վրացական լրատվամիջոցների խոսքով` Մորոշկինան ներկա պահին գտնվում է մեկուսարանում, սպասում է դատին, որը կկայանա այսօր:
Լալի Մորոշկինան հաղորդավարուհի է աշխատել վրացական ազգային հեռուստատեսությունում: Ավելի ուշ ստեղծել է «Իմ Վրաստան» ոչ կառավարական կազմակերպությունը, գրել է «Ես, նախագահը եւ աշխարհի չեմպիոնը» գիրքը, որում հետաքրքիր դրվագներ կան Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի մասին:

Арестована известная грузинская журналистка и писательница Лали Морошкина, которая устроила драку на съемках одной из новогодних передач.
По информации газеты «Взгляд», Лали Морошкина во время съемок набросилась с кулаками на редактора провластной газеты «Прайм-тайм» Тако Пхакадзе. Она успела рассказать коллегам, что ее провоцировали, выдвинув на премию «Самая безвкусная», подарив куклу черного цвета.
После этого, по словам Морошкиной, во время записи передачи Пхакадзе начала издевательски насмехаться над ней, и она ее избила. Морошкина рассказала, что не могла стерпеть такое оскорбление, «тем более от самой безвкусной женщины в Грузии Тако Пхакадзе, напичканной силиконом».
По информации грузинских СМИ Морошкина в настоящее время находится в изоляторе в ожидании суда. Суд состоится сегодня.
Лали Морошкина была ведущей на грузинском национальном телевидении. Позже создала неправительственную организацию «Моя Грузия», написала книгу «Я, президент и чемпион мира», в которой есть интересные эпизоды о президенте Грузии Михаиле Саакашвили.