Թուրքիայի Իմրալը կղզում ցմահ ազատազրկված PKK-ի առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանին կրկին թույլ չեն տվել հանդիպել իր փաստաբանների հետ։
Firat գործակալության փոխանցմամբ՝ Օջալանի փաստաբանները նշում են, որ իրենց կրկին մերժել են` պատճառաբանելով, թե կղզի տանող նավն անսարք է։
Օջալանի եւ փաստաբանների միջեւ վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 27-ին, որից հետո փաստաբանների բոլոր դիմումները մերժվել են՝ եղանակային պայմանների, նավի անսարքության կամ անձնակազմի բացակայության պատճառով։
Նշենք, որ PKK-ի (Քուրդիստանի բանվորական կուսակցություն) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը բազմաթիվ սպանությունների եւ պայթյունների կազմակերպման մեղադրանքով ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել եւ իր պատիժն է կրում Իմրալը կղզու բանտում։

В Турции адвокатам лидера Курдской рабочей партии (PKK) Абдуллы Оджалана в очередной раз не позволили встретиться со своим подзащитным.
Как передает агентство Firat, адвокатам Оджалана отказали под предлогом неисправности судна, которое должно было отвезти их на остров Имрали.
Последняя встреча Абдуллы Оджалана с его адвокатами состоялась 27 июля, после чего все обращения адвокатов отклонялись по различным причинам, в том числе неисправности судна, плохой погоды или отсутствия персонала.
Напомним, что лидер Курдской рабочей партии (PKK) Абдулла Оджалан был арестован в феврале 1999 г. и доставлен в Турцию. Он приговорен к пожизненному заключению по обвинению в организации множества взрывов, убийств. Оджалана содержат в тюрьме строгого режима на острове Имрали в Турции.