Եվրոպացիներն ու կանադացիներն ավելի հազվադեպ են այցելում Միացյալ Նահանգներ այն բանից հետո, երբ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տուն վերադարձավ որպես նախագահ, հայտնում է Financial Times-ը (FT):
Պարբերականի հրապարակման մեջ ասվում է, որ մարտին Արևմտյան Եվրոպայից զբոսաշրջիկների թիվը, որոնք առնվազն մեկ գիշեր մնացել են ԱՄՆ-ում, 2024 թվականի ցուցանիշի համեմատ նվազել է 17 տոկոսով։
Բացի այդ, կանադացիները սկսել են ավելի քիչ ճանապարհորդել ԱՄՆ։ Վերլուծաբանները ենթադրում են, որ այս տարի նրանց թիվը կարող է նվազել 20 տոկոսով, ինչը Միացյալ Նահանգներին կարժենա 3,4 միլիարդ դոլար կորցրած եկամուտ:
Սպիտակ տունը վստահ է, որ զբոսաշրջությունը կվերականգնվի Թրամփի ծրագրերի իրականացումից հետո։
ԱՄՆ այցելած օտարերկրյա զբոսաշրջիկների ընդհանուր թիվը մարտին նվազել է 12 տոկոսով, ցույց են տալիս ITA-ի տվյալները։ Անկումը ամենակտրուկն էր 2021 թվականի մարտից ի վեր, երբ զբոսաշրջությունը բախվեց կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով սահմանված սահմանափակումների։

Europeans and Canadians are visiting the United States less often after Donald Trump returned to the White House as president, the Financial Times reports.
Accordingly, in March, the number of tourists from Western Europe who stayed at least one night in the US fell by 17 percent compared to the same period in 2024.
In addition, Canadians have begun to travel to the US less often. Analysts suggest that their number could drop by 20 percent this year, which will cost the United States $3.4 billion in lost revenue.
The White House, however, is confident that tourism will recover after the implementation of Trump's plans.
The total number of overseas visitors travelling to the US dropped by 12 percent year-on-year in March, the steepest decline since March 2021 when the travel sector was reeling from coronavirus pandemic restrictions, according to the ITA data.