Ավելի քան 150 իրանական անօդաչու թռչող սարք հատել է Իրաքի օդային տարածքը և ուղղություն վերցրել դեպի Իսրայել։ Այս մասին Shafaq News–ին հայտնել է Իրաքի անվտանգության բարձրաստիճան աղբյուրը։
Աղբյուրը նշել է, որ անօդաչու թռչող սարքերը թռել են Դիյալայի հյուսիսարևելյան շրջանների վրայով՝ հավելելով, որ Իրաքի անվտանգության ուժերը նահանգի տարբեր վայրերում հայտնաբերել են հինգ հրթիռի մնացորդներ և բեկորներ։
Ավելի վաղ Իսրայելի բանակը հայտարարել էր, որ Իրանը տասնյակ անօդաչու թռչող սարքեր է արձակել Իսրայելի ուղղությամբ՝ ի պատասխան Թել Ավիվի աննախադեպ ռազմական գործողության, որի հետեւանքով սպանվել են իրանցի ռազմական առաջնորդներ և միջուկային գիտնականներ։

More than 150 Iranian drones flew over Iraqi airspace on their way to Israel, a senior Iraqi security source told Shafaq News on Friday.
The source noted that the drones flew specifically over northeastern Diyala, adding that Iraqi security forces found five remnants of missiles and debris in different locations across the province.
Earlier, the Israeli army said Iran launched dozens of drones toward Israel in response to Tel Aviv's unprecedented military operation that killed Iranian military leaders and nuclear scientists.