ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը գրում է․
«Երկրի ղեկավարի պաշտոնում նստած չարիքը, հղվելով իշխանությունների գրպանի քարոզչական կայքերի «տեղեկություններին», նախօրեին պնդում էր, իբր ընդդիմությունը երկրում հեղաշրջում անելու ծրագիր ունի։ Հատկանշական է, որ տպագրելով այդ «ծրագիրը», իշխանական քարոզչամեքենան երեկ թղթով ծածկել էր այդ «ծրագրի» իրագործման ժամանակը (նկար 1)։
Մինչդեռ Քննչական կոմիտեի՝ այսօր հրապարակված այդ նույն «ծրագրի» մեջ հստակ երևում է, որ «ծրագիրը» մեկ տարվա վաղեմություն ունի (նկար 2) և, իհարկե, չի իրագործվել։
Այսիքն՝ Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքական բռնաճշումներ իրականացնելու համար օգտագործել է անհայտ մարդկանց կողմից մեկ տարի առաջ պատրաստված, բայց այդպես էլ կյանքի չկոչված ինչ-որ թուղթ։ Ընդ որում, դատելով այն փաստից, որ «ծրագրում» առկա ամսաթիվը չարիքն ու իր քարոզչամեքենան երեկ ծածկել էին, կարելի է վստահ պնդել, որ իշխանությունն ինքն էլ հրաշալի գիտի՝ հորինված թղթի վրա ապօրինի հետապնդումներ է իրականացնում»։

Зло, занимающее пост руководителя страны, ссылаясь на «информацию» своих пропагандистских карманных сайтов, позавчера утверждало, что у оппозиции есть план по совершению государственного переворота. Об этом на своей странице в «Facebook» написал депутат от блока «Армения» Левон Кочарян.
«Примечательно, что, опубликовав этот «план», пропагандистская машина власти вчера прикрыла бумажкой время реализации этого «плана» (фото 1).
Между тем публикация Следственного комитета ясно показывает, что «план» годичной давности (рисунок 2) и, конечно, не был реализован.
То есть Пашинян для совершения политических репрессий использовал некую бумагу, подготовленную неизвестными людьми год назад, но так и не воплощенную в жизнь. Власти сами прекрасно знают, что осуществляют незаконные преследования по выдуманной бумаге», - написал Кочарян.