ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Sky News-ի լրագրող Ջեյմս Մեթյուզին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ փորձում է «կարգուկանոն հաստատել Գազայում»։ Շոտլանդիայում իր նոր գոլֆի դաշտի բացման ժամանակ Մեթյուզը հարցրեց Թրամփին, թե ինչ կասեր Իսրայելի նախագահ Բենիամին Նեթանյահուին։
Թրամփը պատասխանել է. «Մենք միասին աշխատում ենք՝ փորձելով ամեն ինչ կարգավորել»։
Դա տեղի է ունեցել, երբ ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ Վաշինգտոն վերադառնալուց առաջ մտադիր է արագ խաղ անցկացնել իր նորաբաց մարզադաշտում։
«Մենք շատ արագ կխաղանք, հետո ես կվերադառնամ Վաշինգտոն, և մենք կմարենք հրդեհներն ամբողջ աշխարհում», -նշել է նա։
«Գիտեք, մենք դադարեցրինք պատերազմը, բայց ընդհանուր մոտ հինգ պատերազմ դեռ ունենք։ Այնպես որ, դա շատ ավելի կարևոր է, քան գոլֆ խաղալը։ Որքան էլ ցանկությունս մեծ լիներ, դա շատ ավելի կարևոր է», - հավելել է ԱՄՆ նախագահը։

Trump: We stopped the war, but we have about five wars US President Donald Trump told Sky News correspondent James Matthews that he is trying to “bring order to Gaza.” At the opening of his new golf course in Scotland, Matthews asked Trump what he would say to Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.
In response, Trump said, “We're working together to try to get everything sorted out.”
This came after the US president said he planned to play a quick round on his newly opened course before heading back to Washington.
“We'll play very quickly, and then I'll go back to Washington, and we'll put out fires all over the world,” he said.
“You know, we stopped a war, but we have about five wars. So that's much more important than playing golf. As much as I'd like to, it's much more important,” the US president added.