ԱՄՆ-ը օգոստոսի 15-ին կփակի Ալյասկայի Անքորիջ քաղաքի օդային տարածքը՝ ԱՄՆ և Ռուսաստանի նախագահներ Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման ժամանակ։ Այս մասին ասվում է ԱՄՆ Քաղաքացիական ավիացիայի դաշնային վարչության (FAA) ծանուցման մեջ։
Երկինքը կփակվի 48.3 կմ շառավղով և 5.5 կմ բարձրության վրա՝ «VIP անձի տեղափոխման» պատճառով։ Սահմանափակումները կվերացվեն օգոստոսի 16-ին։
Օգոստոսի 8-ին Թրամփը հայտնել է, որ պատրաստվում է օգոստոսի 15-ին Ալյասկայում հանդիպել Պուտինի հետ։ Այնուհետև ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հաստատել է այդ բանակցությունների անցկացման ծրագրերը։ Նրա վկայությամբ՝ ղեկավարները կկենտրոնանան ուկրաինական ճգնաժամի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման տարբերակների քննարկման վրա։

США закроют воздушное пространство над Анкориджем на Аляске 15 августа, когда пройдет встреча президентов США и России Дональда Трампа и Владимира Путина. Об этом говорится в уведомлении Федерального управления гражданской авиации США (FAA).
Сообщается, что из-за «перемещения VIP-персоны» небо будет закрыто в радиусе 48,3 км и на высоте 5,5 км. Ограничения снимут 16 августа.
Трамп сообщил 8 августа, что рассчитывает на встречу с Путиным на Аляске 15 августа. Затем планы проведения этих переговоров подтвердил помощник президента РФ Юрий Ушаков. По его свидетельству, лидеры сосредоточатся на обсуждении вариантов достижения долгосрочного мирного урегулирования украинского кризиса.