Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակում առաջիկա օրերին Հայաստանում նախատեսվում է հատուկ ներկայացուցիչներ Ռուբեն Ռուբինյանի և Սերդար Քըլըչի հանդիպումը: Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ըստ թուրքական լրատվամիջոցների Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման բանակցություններում Թուրքիայի կողմից բանագնաց Սերդար Քըլըչի գլխավորած թուրքական պատվիրակությունը առաջիկա շաբաթ կայցելի Հայաստան։
Ըստ այդ տեղեկատվությունների, նախատեսվում է, որ թուրք բանագնաց Սերդար Քըլըչի գլխավորած պատվիրակությունը առաջիկա շաբաթվա ընթացքում այցելի Հայաստան ցամաքային ճանապարհով, այսինքն Ալիջան-Մարգարա անցակետով։ Նշվում է, որ առաջին անգամ տեղի ունենալիք երկկողմ պատվիրակությունների հանդիման ժամանակ հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ որոշումներ են ընդունվելու, ինչպես նաեւ քննարկվելու են ավելի վաղ ընդունված սակայն դեռ չիրականացված որոշումները։

Within the framework of the Armenia-Turkey normalization process, a meeting of special representatives Ruben Rubinyan and Serdar Kilic is planned in Armenia in the coming days, Armenian Ministry of Foreign Affairs (MFA) spokesperson Ani Badalyan told Armenian News-NEWS.am.
According to Turkish media, the Turkish delegation led by Serdar Kilic, Turkey's special envoy for the Armenia-Turkey normalization talks, will visit Armenia next week.
According to these reports, this Turkish delegation will visit Armenia next week by land; that is, via the Alican-Margara border checkpoint between Turkey and Armenia. It is noted that decisions will be made on the normalization of Armenia-Turkey relations during this first meeting between the two delegations, as well as decisions previously adopted but not yet implemented will be discussed.