Իսրայելական բանակի գնդակոծությունից հետո առնվազն 90 մարդ շրջափակված է մնացել Գազա քաղաքի հիվանդանոցի շենքում: Այս մասին հայտնում է պաղեստինյան WAFA գործակալությունը ։
Նրա տվյալներով՝ ավելի քան 90 բժիշկներ և հիվանդներ շրջափակված են մնացել Գազա քաղաքում գտնվող «Հիլու» հիվանդանոցում, որի ուղղությամբ իսրայելական զորքերը մի քանի հրետանային արկ են արձակել: Նշվում է, որ բուժհաստատության մանկական բաժանմունքում գտնվում են առնվազն 12 անհաս նորածիններ, ինչպես նաև օնկոլոգիական հիվանդներ:
Կատարական Al Jazeera հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ «Հիլու»-ի շենքը ներկայումս շրջապատված է իսրայելական բանակի ծանր տեխնիկայով և տանկերով, որոնք փակել են հիվանդանոցի մուտքն ու ելքը։

Не менее 90 человек оказались заблокированы в здании больницы в городе Газа после обстрела израильской армии. Об этом сообщает палестинское агентство WAFA.
По его данным, более 90 врачей и пациентов остаются заблокированными в расположенной в городе Газа больнице «Хилу», по которой израильские войска выпустили несколько артиллерийских снарядов. Отмечается, что в детском отделении медучреждения находятся не менее 12 недоношенных младенцев, а также онкологические больные.
Как сообщает катарский телеканал Al Jazeera, здание «Хилу» в настоящий момент окружено тяжелой техникой и танками израильской армии, закрывшими больницу на въезд и выезд.