Եգիպտոսում Սիրիայի դեսպանատան շենքը հունվարի 27-ի երեկոյան հարձակման է ենթարկվել: Բաշար Ասադի նվազագույնը 200 հակառակորդներ գրոհել են շենքը, ինչի արդյունքում կոտրվել են պատուհանների ապակիներն ու դռները:
Ընդդիմադիրները ներխուժել են շինություն եւ բարձրացել դեսպանի գրասենյակի հարկաբաժին: Եգիպտական անվտանգության ուժերի աշխատակիցները դիմակայել են հարձակվողներին:
Դեսպանատան ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ մտադիր են պաշտոնական նամակներ հղել Եգիպտոսի իշխանություններին` խնդրելով պաշտպանել դեսպանությանը:
«Ինտերֆաքսը» հաղորդում է, որ հունվարի 27-ին դեսպանատանը ոչ ոք չի եղել, քանի որ ոչ աշխատանքային օր է եղել: Հարձակվողներից ոչ ոք չի ձերբակալվել:

Здание дипмиссии Сирии в Египте подверглось нападению вечером 27 января. По меньшей мере, 200 противников Башара Аасада штурмовали здание, в результате чего были выбиты окна и разбиты двери.
Оппозиционеры проникли внутрь здания и поднялись на этаж, где находится офис посла. Сотрудники египетских сил безопасности оттеснили нападавших.
Представители посольства сообщили, что намерены направить официальное письмо властям Египта с просьбой защитить посольство.
«Интерфакс» сообщает, что вечером 27 января в посольстве никого не было, так как был выходной день. Никто из нападавших не был арестован.