Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն, այսօր` հունվարի 30-ին, ընդունել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Անդրեյ Սորոկինին եւ շնորհավորել նրան պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Նալբանդյանը հույս է հայտնել, որ դեսպան Սորոկինի գլխավորությամբ ԵԱՀԿ գրասենյակը կշարունակի իր ծրագրերի իրականացումը:
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար՝ դեսպան Անդրեյ Սորոկինը նշել է, որ ԵԱՀԿ-Հայաստան հարաբերությունները միշտ աչքի են ընկել բազմաբովանդակությամբ եւ իրենց մեջ ներառում են ՀՀ ակտիվ ներգրավվածությունը ԵԱՀԿ գործունեության բոլոր երեք ուղղություններով:
Նախարար Նալբանդյանը գոհունակություն է հայտնել ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի 10-ամյա արդյունավետ գործունեության կապակցությամբ եւ վստահեցրել, որ արտգործնախարարությունը կշարունակի ամենայն աջակցություն ցուցաբերել գրասենյակի աշխատանքներին:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 30 января принял новоназначенного руководителя ереванского офиса ОБСЕ Андрея Сорокина.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении, Налбандян приветствовал гостя, поздравил его с назначением на столь ответственную должность и выразил надежду, что во главе с послом Сорокиным офис ОБСЕ продолжит реализацию своих программ.
Выразив благодарность за теплые слова, Андрей Сорокин отметил, что отношения Армения-ОБСЕ всегда выделялись многогранностью и включали в себя активное вовлечение Армении в деятельность ОБСЕ по всем трем направлениям.
Эдвард Налбандян высоко оценил 10-летнее сотрудничество с ереванским офисом ОБСЕ и заверил, что МИД Армении продолжит оказывать всяческую поддержку работе этой структуры.