Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդին 2026 թվականին նախատեսվում է հատկացնել 8 միլիարդ 285 միլիոն դրամ։ Այս մասին նոյեմբերի 4-ին խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում՝ 2026 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ, հայտարարել է Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։ Ինչպես նշել է նախարարը, այս գումարը 88 միլիոն 905 հազար դրամով պակաս է, քան 2025 թվականին։
Միևնույն ժամանակ, Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովին հաջորդ տարի նախատեսվում է հատկացնել 374 միլիոն 380 հազար դրամ, ինչը 6 միլիոն 811 հազար դրամով պակաս է, քան 2025 թվականի ցուցանիշները։ «Կրճատումների մասով երկու դեպքում էլ խոսքը հիմնականում վերաբերում է ապարատի հետ կապված միջոցառումներին», - պարզաբանել է Հովհաննիսյանը։

Совету Общественной телерадиокомпании в 2026 году планируется выделить 8 млрд. 285 млн. драмов. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий во время обсуждения проекта государственного бюджета на 2026 год заявил 4 ноября министр финансов Армении Ваге Ованнисян. Это, как отметил министр, на 88 млн. 905 тыс. меньше, чем в 2025 году.
При этом Комиссии по телевидению и радио в будущем году планируется выделить 374 млн. 380 тыс. драмов, что меньше показателей 2025 года на 6 млн. 811 тыс. драмов. «По части сокращений в обоих случаях речь в основном идет о мероприятиях, связанных с аппаратом», - пояснил Ованнисян.