Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ հավաստելով իրենց պատրաստակամությունը` մեկ միասնական ճակատով հանդես գալու հունիսի 7-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հայաքվեն»։
Հայտարարության մեջ մասնավորապես, ասվում է. «Անցած ժամակաշրջանում երկու կազմակերպությունների ղեկավար մարմինների և անդամների կողմից կատարվել է մեծ ծավալի աշխատանք՝ միասնական քաղաքական ծրագիր մշակելու և նոր քաղաքական բևեռ ձևավորելու նպատակով։ Միևնույն ժամանակ, մի շարք առանցքային ծրագրային հարցերում մեզ դեռևս չի հաջողվել միասնական դիրքորոշում ձևավորել, ուստի մենք որոշում ենք կայացրել` ներկա փուլում այս ձևաչափով ավարտելու համատեղ աշխատանքը։
Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում մեր երկու կազմակերպությունների բոլոր անդամներին և աջակիցներին վստահության և համագործակցության համար, և փոխադարձ հաջողություն ենք ցանկանում մեր հայրենիքի անվտանգության և բարօրության համար մղվող պայքարում»։

Политическая инициатива «Крылья единства» и национальное гражданское объединение «Аякве» 27 февраля подписали меморандум о сотрудничестве, подтвердив свою готовность выступить единым фронтом на общегосударственных выборах, которые состоятся 7 июня. Об этом говорится в заявлении «Аякве».
«За прошедший период руководящие органы и члены двух организаций проделали большую работу по разработке единой политической программы и формированию нового политического полюса. В то же время нам пока не удалось выработать единую позицию по ряду ключевых программных вопросов, поэтому на данном этапе мы решили завершить совместную работу в данном формате», - говорится в заявлении.