ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը պատժամիջոցներ է սահմանել Իրանին առնչվող մի քանի ֆինանսական հաստատությունների նկատմամբ, ինչը հանգեցրել է 344 միլիոն դոլարի սառեցման:
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը պատժամիջոցներ է կիրառել նաև չինական Hengli Petrochemical (Dalian) Refinery Co., Ltd. նավթավերամշակող գործարանի նկատմամբ։ Չինական նավթավերամշակման գործարանները շարունակում են կենսական դեր խաղալ իրանական նավթային տնտեսության պահպանման գործում, իսկ Hengli Petrochemical-ը Իրանի խոշորագույն հաճախորդներից մեկն է, որը միլիարդավոր դոլարների իրանական նավթ է գնել։
Բացի դրանից, ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը պատժամիջոցներ է սահմանել շուրջ 40 նավագնացային ընկերությունների և նավերի նկատմամբ, որոնք կապված են Իրանի «ստվերային նավատորմի» հետ:

Министерство финансов США ввело санкции против нескольких финансовых учреждений, связанных с Ираном, что привело к заморозке 344 миллионов долларов.
Министерство финансов США также ввело санкции против китайского нефтеперерабатывающего завода Hengli Petrochemical (Dalian) Refinery Co., Ltd. Китайские нефтеперерабатывающие заводы продолжают играть жизненно важную роль в поддержании иранской нефтяной экономики, а Hengli Petrochemical является одним из крупнейших клиентов Ирана, закупив иранской нефти на миллиарды долларов.
Кроме того, Министерство финансов США ввело санкции против около 40 судоходных компаний и судов, связанных с теневым флотом Ирана.