Լեհաստանը պաշտպանում է Կովկասի բոլոր հակամարտությունների խաղաղ կարգավորումը: Այս մասին Երեւանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Բոգդան Կլիխը: Նրա խոսքով, Լեհաստանը քաղաքական երկխոսությունը համարում է միակ ճիշտ գործիքը՝ ճգնաժամային խնդիրները լուծելու համար: «Մենք, ինչպես նախկինում, աջակցելու ենք Կովկասում հակամարտությունների խաղաղ կարգավորմանը»,- ասել է լեհ նախարարը: Հարցին, թե ինչպե՞ս է վերաբերում իր հետ հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի կողմից հնչած ռազմաշունչ հայտարարություններին, Կլիխը պատասխանել է, որ չի պատրաստվում մեկնաբանել իր զրուցակիցներից որեւէ մեկի խոսքը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 24-ին Սաֆար Աբիեւը Կլիխի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր, որ ԼՂ խնդրով բանակցությունները Մինսկի խմբի ձեւաչափով արդեն 15 տարի ոչ մի արդյունք չեն տալիս, եւ Բաքվին այլ ելք չի մնում, քան խնդիրը լուծել ուժով:

Poland definitely backs peaceful settlement of all Caucasian conflicts, Polish National Defense Minister Bogdan Klich told the journalists in Yerevan.
According to him, Poland considers political dialogue the only solution to critical problems. “We will support peaceful settlement of the Caucasusian problems like before,” said Polish Minister. Asked to comment on the threats against Armenia voiced by Azerbaijani Defense Minister Safar Abiyev, Klich replied that had no intention to comment any statements by his colleagues.
November 24, Safar Abiyev meeting with Klich said that talks held in frames of OSCE Minsk Group within 15 years are futile and Baku has to do nothing but use military means for conflict solution.