Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 2-ին այցելել է Ավետիք Իսահակյանի` Երեւանում գտնվող տուն-թանգարան:
Հայաստանի նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահը Վարպետի թոռան` Ավիկ Իսահակյանի ուղեկցությամբ շրջել է հիմնանորոգված տուն-թանգարանում, ծանոթացել մեծ բանաստեղծի կյանքին եւ գործունեությանը վերաբերող ցուցանմուշներին:
Երկրի ղեկավարը զրուցել է թանգարանի աշխատակիցների հետ, նաեւ հետաքրքրվել, թե ինչ հաճախականությամբ է թանգարանն այցելուներ ունենում: Աշխատակիցները վստահեցրել են, որ այցելուների պակաս չունեն, եւ որ նրանց մեջ մեծ թիվ են կազմում դպրոցականները, երիտասարդները, օտարերկրացի զբոսաշրջիկները:
Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ տպավորված է հիմնանորոգված թանգարանով եւ նշել է, որ այն մշտական հոգածության կենտրոնում կլինի:

RA President Serzh Sargsyan has visited the memorial flat of the Armenian poet Avetik Isahakyan in Yerevan.
The RA presidential press service told NEWS.am that, accompanied by the poet’s grandchild, Avik Isahakyan, the Armenian President was shown round the completely renovated memorial flat and saw the exhibits related to the great poet’s activities.
The Armenian leader talked to the memorial flat staff and inquired about the visitability. The staff members assured the RA President that the memorial flat has numerous visitors, with students and foreign tourists constituting a considerable number.
The Armenian leader stated he was impressed by the renovated memorial flat, pointing out that it will be in constant care.