Վրաստանում վթարի ենթարկված երեք հայ քաղաքացիներին տեղափոխում են Հայաստան: NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանն ասաց, որ Երեւանի «Շտապօգնության» մեքենան մեկնել է սահման, դիմավորել նրանց, այժմ բերում են Երեւան, դեռ Իջեւանի տարածքում են:
Թագուհի Ստեփանյանը նշեց, որ երեքի վիճակն էլ գնահատվում է կայուն ծանր: «Շտապօգնության» տնօրենը հաստատեց մեր ունեցած տեղեկությունը, որ Վրաստանում վթարի ենթարկվածը հայտնի հաղորդավար Արամ Չախոյանն է:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ԱԻՆ-ը օգոստոսի 22-ին, ժամը 08.40-ին տեղեկություն էր ստացել, թե Վրաստանի հանրապետության Գարդաբանի շրջանի Թելեթի գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել վթար՝ բախվել են «Մերսեդես» մակնիշի 06 SO 044 եւ «Ջիպ» մակնիշի ZGN 105 պետհամարանիշերի ավտոմեքենաները:
Նախնական տվյալներով «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղեւոր Աննա Պողոսյանը տեղափոխվել էր Թբիլիսի քաղաքի հիվանդանոց, իսկ Արամ Չախոյանը եւ Էդվարդ Սարգսյանը՝ Գարդաբանի շրջկենտրոնի հիվանդանոց: Ըստ բժիշկների` տուժածների առողջական վիճակը միջին ծանրության է:

Троих граждан Армении, попавших в ДТП в Грузии, доставят в Армению.
В беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am директор ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян сообщила, что из Еревана на границу с Грузией направилась машина Скорой помощи, врачи встретили пострадавших и везут в Ереван. Состояние пострадавших оценивается как стабильное тяжелое. Тагуи Степанян подтвердила информацию о том, что в числе пострадавших известный телеведущий Арам Чахоян.
Около 08:40 часов 22 августа в районе села Телети района Гардабани Грузии столкнулись «Мерседес» с госномерами 06 SO 044 и «Джип» с номерами ZGN 105. После ДТП пассажирка «Мерседеса» Анна Погосян доставлена в больницу Тбилиси. Арам Чахоян м Эдвард Саркисян доставлены в больницу Гардабани.