Կալիֆորնիայում Armenian Power անվանումով փողոցային հզոր ավազակախումբ է վնասազերծվել:
Նրանց «որսալու» օպերացիայում ներգրավված է եղել շուրջ 1000 գործակալ, այդ թվում ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոն (ՀԴԲ), հարկային ծառայությունը, ազգային անվտանգության գործակալությունն ու տեղի ոստիկանությունը:
Այսօր՝ փետրվարի 16-ին հատուկ ծառայություններին հաջողվել է կալանավորել Armenian Power ավազակախմբի տասնյակ անդամների, հաղորդում է Los Angeles Times-ը:
Armenian Power-ը  հայ էմիգրանտների խմբավորում է, որոնք ԱՄՆ են ժամանել 1980-ականներին: Խմբի անդամները մեղադրվում են շորթման, առեւանգումների, փողերի լվացման եւ թմրանյութերի առեւտրի մեջ:

More than 70 reputed members of a well-known street gang “Armenian Power” were arrested in California.
About 1000 agents, including FBI agents, tax authorities, the National Security Agency and local police participated in the hunt.
On February 16, intelligence agents managed to arrest dozens of members of “Armenian Power”, reported the Los Angeles Times
“Armenian Power” started in the 1980s as a common street gang and has about 200 members with ties to black gangs and the Mexican Mafia, officials said.