ՌԴ Վոլգոգրադ քաղաքում նախօրեին դպրոցում տոնական տողանից հետո կորած աշակերտին այսօր՝ սեպտեմբերի 3-ին մահացած են գտել: Նախնական տվյալներով՝ երեխային սպանել են՝ հարվածելով գլխին:
Ինչպես հաղորդում է «Ինտերֆաքսը», Վոլգոգրադի Դերժինսկիի շրջանում ոստիկանները հայտնաբերել են նախորդ օրը կորած 10-ամյա երեխայի մարմինը:
4-րդ դասարանի դպրոցականի անհետանալու մասին հայտարարությունը ոստիկանությունն ստացել է երկուշաբթի ժամը 23:00-ին: Երեխայի հայրը հայտնել է, որ դպրոցում տոնական տողանից հետո փոքրիկը գնացել է զբոսնելու եւ չի վերադարձել:
Սեպտեմբերի 3-ի առավոտյան ժամը 07:00-ին երեխայի մարմինը գանգուղեղային վնասվածքներով հայտնաբերվել է ավտոտնակի մոտ: Սպանության փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: Քննիչները պարզում են տեղի ունեցած հանգամանքները:

В Волгограде нашли мертвым пропавшего накануне после торжественной линейки в школе мальчика. По предварительным данным, ребенка убили, ударив по голове.
Как сообщает «Интерфакс», в Дзержинском районе Волгограда полицейские обнаружили тело 10 летнего ребенка, который пропал 2 сентября.
Заявление о пропаже ученика 4-го класса школы поступило в полицию около 23:00 понедельника. Отец мальчика сообщил, что после торжественной школьной линейки ребенок отправился погулять и не вернулся.
Утром 3 сентября около 7:00 тело ребенка со следами черепно-мозговой травмы было найдено в овраге рядом с гаражами.
По факту убийства ребенка возбуждено уголовное дело. Следователи устанавливают все обстоятельства произошедшего.