Հնդկաստանի արեւելքում ուղեւորատար գնացքը բախվել է փղերի խմբին, յոթ փիղ սատկել է, հայտնում է Արեւմտյան Բենգալ նահանգի անտառտնտեսության նախարար Հիթեն Բուրմանը:
Նրա խոսքով՝ նոյեմբերի 13-ի երեկոյան 40 փղեր հատելիս են եղել երկաթգիծը, երբ նրանց 80կմ/ժ արագությամբ բախվել է ուղեւորատար գնացքը, յոթ փղեր զոհվել են, տասը վնասվածքներ են ստացել: Կենդանիներին օգնություն է ցուցաբերվել, գրում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Հնդկաստանում գնացքի անիվների տակ պարբերաբար փղեր են զոհվում: Իշխանությունների խոսքով՝ երկաթուղային ընկերությունները շարունակում են արհամարհել կենդանիներին հանդիպելու հնարավոր վայրերում ցածր արագությամբ երթեւեկելու պահանջը:

Пассажирский поезд на востоке Индии столкнулся со стадом диких слонов, в результате инцидента семь слонов погибли, сообщил министр лесного хозяйства штата Западная Бенгалия Хитен Бурман.
По его словам, 13 ноября вечером стадо из 40 слонов переходило железнодорожные пути, когда в него врезался пассажирский поезд на скорости 80 километров в час, семь слонов погибли, десять получили травмы, животным была оказана помощь, передает ИТАР-ТАСС.
В Индии регулярно гибнут слоны под колесами поездов, по словам представителя властей, железнодорожные компании продолжают игнорировать просьбы о снижении скорости в местах возможного появления большого количества животных.