Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը քննադատել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունն այն մասին, որ Անկարան պետք է սիրիական Աֆրինը փոխանցի Դամասկոսի վերահսկողությանը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Լավրովն ասել էր, որ Մոսկվան հուսով է, որ Թուրքիան կվերադարձնի Աֆրինի վերահսկողությունը սիրիական կառավարությանը:
«Լավրովի մոտեցումը սխալ է: Մենք բոլորից լավ գիտենք՝ ում փոխանցել Աֆրինը: Երբ ժամանակը գա, մենք Աֆրինը կփոխանցենք իր բնակիչներին», - հայտարարել է Էրդողանը իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» խորհրդարանական խմբակցության՝ Անկարայում կայացած նիստից հետո:

Президент Турции Тайип Эрдоган раскритиковал заявление главы МИД РФ Сергея Лаврова, о том, что Анкара должна передать сирийский Африн под контроль Дамаска, передает РИА Новости
Как заявил накануне Лавров, Москва, надеется,что Турция вернет сирийскому правительству контроль над Африном.
«Подход Лаврова неправильный. Мы лучше всех знаем, кому передавать Африн. Когда придет время, мы передадим Африн его жителям», — сказал Эрдоган журналистам после заседания парламентской фракции правящей Партии справедливости и развития в Анкаре.