Իրավասու մարմինները լռություն են պահպանում մայիսի 2-ի առավոտյան սկսված Երեւանի տրանսպորտային կոլապսի առիթով:
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ վաղ առավոտից ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ, պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կողմնակիցները արգելափակել են մայրաքաղաքի կենսականորեն կարեւոր բոլոր փողոցները, ինչպես նաեւ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան տանող մայրուղին: Տրանսպորտային լիակատար կոլապսի հետեւանքով մարդիկ ստիպված են ոտքով հասնել աշխատավայր, ճամպրուկներով մինչեւ օդանավակայան տասնյակ կիլոմետր անցնել: Բացառություն է կատարվում միայն շտապ օգնության, ԱԻՆ մեքենաների եւ ռազմական տրանսպորտի համար:
Մետրոպոլիտենի դռները փակ են: Մայրաքաղաքի մետրոպոլիտենից որեւէ մեկնաբանություն ստանալու NEWS.am-ի բոլոր փորձերը ապարդյուն էին: Մամուլի ծառայության աշխատակիցները հեռախոսազանգերին ուղղակի չէին պատասխանում:
Նույնպիսի վիճակ էր նաեւ հանրապետական եւ միջպետական նշանակության ճանապարհների իրադրությունը պարզելու փորձերի դեպքում: Տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունում եւս հեռախոսազանգերին չեն պատասխանում:
Զանազանության համար Երեւանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետի հեռախոսն ընդհանրապես անջատված էր:
Նշենք, որ Գյումրի-Երեւան գնացքը եւս չի աշխատում, քանի որ տարբեր տարածքներում՝ հատկապես քաղաքներում և քաղաքների մերձակայքում ցուցարարները փակել են գնացքների ճանապարհները:

Компетентные органы хранят молчание по поводу начавшегося с утра 2 мая транспортного коллапса в Ереване.
Ранее сообщалось, с раннего утра сторонники лидера протестного движения, депутата Никола Пашиняна, блокировали все жизненно важные дороги армянской столицы, а также трассу в международный аэропорт «Звартноц». Как следствие, полный транспортный коллапс, люди вынуждены пешком добираться до работы, с чемоданами путешествовать десятки километров до аэропорта. Исключение делается лишь для карет Скорой помощи, автомобилей МЧС и военного транспорта.
Двери метрополитена закрыты. Все попытки корреспондентов Новости Армении – NEWS.am получить какие-либо комментарии от представителей столичного метрополитена не увенчались успехов. Представители пресс-службы просто не берут трубку.
Аналогичная ситуация с попытками выяснить положение на дорогах республиканского и межгосударственного значения. В Министерстве транспорта, связи и ИТ также не берут трубку.
В качестве разнообразия, телефон начальника транспортного управления мэрии Еревана Генриха Навасардяна выключен.
Не работает также электричка Ереван-Гюмри. В пресс-службе ЮКЖД отмечают, что рейсы электрички отменены из-за блокирования митингующими путей. Пока не ясно, отправится ли поезд Ереван-Тбилиси.