Ես կարծում եմ, որ ռուսական գազի գինն իջեցնելու տեղ կա։ Այս մասին ՌԲԿ-ի հարցազրույցում ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եվ դա կապված չէ Հայաստանի հետ, դա կապված է ԵՏՄ-ի հետ, մենք չէ՞ որ ընդհանուր շուկա ունենք, իսկ ապրանքների ինքնարժեքի կառուցվածքում շատ մեծ տեղ են զբաղեցնում էներգառեսուրսները։ Մենք պետք է այնպես անենք, որպեսզի էներգակիրների գները Հայաստանում չունենան բացասական ազդեցություն ապրանքների ինքնարժեքի վրա, որպեսզի ապրանքների ինքնարժեքը Հայաստանում հավասար լինի ՌԴ-ում եւ ԵՏՄ մյուս երկրներում ապրանքների ինքնարժեքին»։
Լրագրողի նկատառմանը, թե Մոսկվայում կցանկանային, որպեսզի ռեստորաններում գները լինեին նույնքան ցածր, որքան Հայաստանում, Փաշինյանն ասել է. «Եկեք, համեցեք։ Հիմա ռուս շատ զբոսաշրջիկներ կան Հայաստանում, եւ նրանք շատ լավ են զգում Երեւանում։ Երբ ես փողոցում հանդիպում եմ ռուս զբոսաշրջիկների, միշտ հարցնում եմ՝ ինչպես են զգում իրենց Երեւանում, եւ նրանք միշտ ասում են, որ շատ լավ»։

There is a backlash to reduce the price of Russian gas, the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said in an interview with RBC.
“It is connected with the Eurasian Union, as we have a common market, and energy resources are very important in the structure of the cost of products. We must ensure that energy prices in Armenia do not have a negative impact on the cost of goods, so that the cost of products in Armenia is equal to the cost of goods in Russia and other Eurasian Union countries,” he noted.
To the remark of the journalist that in Moscow they would like the prices in restaurants to be as low as in Armenia, Pashinyan said: “Welcome to Armenia. Now there are a lot of Russian tourists in Armenia, and they feel very well in Yerevan. When I meet Russian tourists on the street, I always ask them how they feel in Yerevan, and they always say it is very good.”