«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Չնայած Եվրոպական համալսարանի ռեկտոր Հեղինե Բիշարյանը հերքում է, որ Կոտայքի մարզի Աղվերան համայնքում գտնվող պանսիոնատը սեփականաշնորհվել է եւ դարձել Եվրոպական համալսարանի սեփականությունը, սակայն առկա է այս դրվագով Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում հարուցված քրեական գործը, ըստ որի՝ ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախկին նախարար Գուրգեն Սարգսյանը եւ «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախկին նախագահ եւ ԱԺ նախկին նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը կասկածվում են հիշյալ պանսիոնատը ապօրինի ճանապարհով ձեռք բերելու մեջ:
Հարցն այն է, թե ինչու պետք է 5 մլն դոլար արժեցող պետական գույքը անհատույց տրվեր Եվրոպական համալսարանին, որի հոգաբարձուների խորհրդի մշտական նախագահը Արթուր Բաղդասարյանն է: Արդյո՞ք սա եւս 2008թ. նախագահական ընտրություններից հետո Արթուր Բաղդասարյանի կողմից ընդդիմադիր դաշտից դեպի Սերժ Սարգսյան թռիչքի փոխհատուցման շրջանակում չի տեղի ունեցել»:

YEREVAN. – Zhamanak newspaper of Armenia writes: Although the Rector of the European University, Heghine Bisharyan, denies that the recreation house in Aghveran community of Kotayk Province has been privatized and become the property of the European University, there is a criminal case initiated by the Investigative Committee's main investigation department in this case, according to which former RA Minister of Transport and Communications Gurgen Sargsyan and former Chairman of the Rule of Law Party and former NA Speaker Arthur Baghdasaryan are suspected of illegally obtaining the said recreation house.
The question is why the $5mn worth of state property would be given free of charge to the European University, whose permanent chairman of the Board of Trustees is Arthur Baghdasaryan. Did this also happen within the framework of compensation for Arthur Baghdasaryan’s flight from the opposition arena toward [third President] Serzh Sargsyan, after the 2008 presidential elections?