Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այս ընթացքում եղել է մեկուսացված, որեւէ հանդիպումներ չի ունեցել։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 9–ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը՝ անդրադառնալով մամուլում հրապարակված լուրին, թե Նիկոլ Փաշինյանը երկու օր առաջ հանդիպել է ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին։
«Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր–Պետրոսյանի հետ այս ընթացքում հանդիպում եղել է մեկ անգամ, հեղափոխությունից հետո՝ 2018 թվականի հուլիսի 16–ին, դրանից հետո հանդիպում չի եղել։ Նման հանդիպում, եթե տեղի ունեցած լիներ, մենք ինչպես հարկն է, դրա մասին կտեղեկացնեինք մեր հանրությանը, լրատվական դաշտին եւ դա գաղտնի չէինք պահի»,– ասաց Գեւորգյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ երկու օր առաջ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին։ Ընդ որում՝ հանդիպման ժամանակ վարչապետը դեռ պաշտոնապես համարվում էր կորոնավիրուսով հիվանդ։ Կայքն արձանագրել էր, որ այդ հանդիպումից հետո ազատվեցին ԱԱԾ տնօրենն ու ոստիկանապետը՝ նրանց փոխարինելով ծանոթ-բարեկամական կադրերով։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в течение этого времени был изолирован, у него не было никаких встреч. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь главы Правительства Армении Мане Геворкян, касаясь обнародованного в прессе сведения о том, что премьер-министр Армении Никол Пашинян два дня назад встречался с первым президентом страны Левоном Тер-Петросяном.
Встреча с Тер-Петросяном после революции была всего лишь один раз – 16 июля 2018 года, никаких иных встреч не было. Если бы такая встреча состоялась, то мы, как полагается, проинформировали общественность и информационное поле об этом,  и не держали данную информацию в тайне», - заявила Геворкян.
Напомним, что, согласно сведениям «Пастинфо», два дня назад премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с первым президентом Левоном Тер-Петросяном. Причем в момент встречи премьер официально считался пациентом, зараженным коронавирусом. «В основе встречи была создавшаяся на внутриполитическом поле ситуация, которой Пашинян не может больше управлять. За этой встречей последовали отставки глав двух силовых структур - директора Службы национальной безопасности и начальника Полиции Армении, а также заявление Пашиняна о выздоровлении», - отмечает издание.