Ադրբեջանի իշխանությունները չորս ամսով կալանավորել են Ռուբեն Վարդանյանին. Այս մասին հայտնում է APA-ն։
«Դատավոր Ուլվիա Շուքյուրովայի նախագահությամբ տեղի ունեցած դատավարության ընթացքում միջնորդությունը բավարարվեց։ Դատարանը Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրել կալանքը՝ 4 ամիս ժամկետով»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ երեկ Լաչինի միջանցքից բերման է ենթարկվել ռուսաստանաբնակ գործարար և բարերար, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։ Նա մեղադրվում է ահաբեկչություն ֆինանսավորելու, Ադրբեջանի օրենսդրությամբ չնախատեսված զինված կազմավորումների կամ խմբերի ստեղծմանը և գործունեությանը մասնակցելու, օտարերկրացու կամ քաղաքացիություն չունեցող անձի ապօրինի ժամանումը Ադրբեջանի Հանրապետություն կազմակերպելու մեջ։

The Azerbaijani authorities have imprisoned Ruben Vardanyan, the former Minister of State of Artsakh (Nagorno-Karabakh), for four months, according to APA.
"The presentation was ensured in the process chaired by judge Ulviyya Shukurova. The Court has sentenced Ruben Varda[n]yan to 4 months of preventive detention," the respective statement reads.
It was reported earlier that Russian Armenian businessman and philanthropist, former Minister of State of Artsakh, Ruben Vardanyan was detained by Azerbaijanis from the Lachin corridor Wednesday. He is accused of financing terrorism, participating in the creation and activities of armed organizations or groups not provided for by the legislation of Azerbaijan, and organizing the illegal arrival of a foreigner or stateless person to Azerbaijan.