Հայաստան է ներկրվելու «Տամիֆլյու» դեղամիջոցի եւս 20 հազար բաժին: Այդ մասին Ազգային ժողովի ամբիոնից հայտարարել է Հայաստանի առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը:
Ընդ որում, նա կոչ արեց բնակչությանը խուճապի չմատնվել, քանի որ գրիպի տարածման իրավիճակը վերահսկողության տակ է: «Բոլոր բժշկական հաստատություններն աշխատում են շուրջօրյա, պոլիկլինիկաներն ապահովված են „Տամիֆլյուի“ անհրաժեշտ քանակությամբ, որ անհրաժեշտության դեպքում տրվելու են հիվանդներին»:
Քուշկյանը նաեւ նշել է, որ մեկ-երկու ամիս անց գրիպի տարածման միտումը կնվազի: Ըստ նախարարի՝ Հայաստանում բացի «խոզի գրիպից» «մոլեգնում» են նաեւ սովորական սեզոնային գրիպներն ու սուր վարակիչ հիվանդությունները: Նշենք, որ այսօրվա դրությամբ, Հայաստանում կա «խոզի գրիպով» 49 հիվանդ:

В Армению будет импортировано еще 20 тысяч доз лекарственного препарата «Тамифлю». Об этом с трибуны Национального Собрания заявил министр здравоохранения Армении Арутюн Кушкян.
При этом он призвал население не поддаваться панике, поскольку ситуация в республике с распространением вируса гриппа находится под контролем. "Все медицинские учреждения работают в круглосуточном режиме, поликлиники снабжены необходимым количеством «Тамифлю», которое в случае необходимости будет выдаваться больным.
Он также спрогнозировал, что через месяц-два тенденция распространения гриппа спадет. Кушкян сообщил, что помимо свиного гриппа в республике также «свирепствуют» обычные сезонные гриппы и острые респираторные заболевания. Отметим, что на сегодняшний день в Армении 49 зараженных свиным гриппом.