Երևանի և Գյումրիի քաղաքային իշխանությունները չգիտես ինչու չեն համագործակցում Կառավարության հետ ճանապարհների բարեկարգման հարցում։ Այս մասին մայիսի 7-ին Կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ փորձը ցույց է տալիս, որ երբ քաղաքային իշխանություններն այս կամ այն պատճառով որոշում են գործել մեկուսացված՝ պատշաճ կերպով չհամագործակցելով Կառավարության հետ, արդյունքներն անմիջապես տեսանելի են դառնում Երևանում և հատկապես Գյումրիում։ «Հենց «Գյումրի» ցուցանակից հետո սկսվում է գերազանց որակի ճանապարհը, իսկ Գյումրու ներսում ճանապարհները վատն են»,- հավելել է նա։
Փաշինյանը նշել է, որ 500 կմ ճանապարհների կառուցման և նորոգման շրջանակում Երևանին անհրաժեշտ է նախատեսել 50 կմ։ Նա Կառավարության անդամներին կոչ է արել լուծումներ առաջարկել նաև Գյումրու համար։
«Կոչ եմ անում Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանին ուշադիր հետևել Գյումրու շատրվանների «երաժշտական մենյուին»։ Հարցը լուրջ է», - հեգնանքով ընդգծել է վարչապետը։

Городские власти Еревана и Гюмри почему-то не сотрудничают с Правительством в вопросе благоустройства дорог. Об этом на заседании Правительства 7 мая заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его словам, опыт показывает, что когда городские власти по тем или иным причинам решают, что должны работать изолированно, не сотрудничая должным образом с Правительством, результаты сразу становятся видны в Ереване и особенно в Гюмри. «Сразу после указателя «Гюмри» начинается дорога отличного качества, а в Гюмри дороги плохие», - добавил он.
Пашинян отметил, что в рамках строительства и ремонта 500 км дорог для Еревана необходимо предусмотреть 50 км. Он призвал членов Правительства предложить решения также по Гюмри.
«Призываю губернатора Ширакской области Давида Арушаняна внимательно следить «за музыкальным меню» фонтанов Гюмри, вопрос серьезный», - с иронией подчеркнул премьер-министр.