TikTok-ում հրապարակված տեսահոլովակում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը փոքրիկ էքսկուրս է կատարել Փարիզի Էյֆելյան աշտարակի պատմության մեջ՝ նշելով, որ այն ի սկզբանե կառուցվել է որպես ժամանակավոր կառույց 1889 թվականի Համաշխարհային ցուցահանդեսի համար։
«Նրանք ասացին՝ դե գիտեք, կարծես թե նույնիսկ մեր սրտով է, եկեք այն մի քիչ էլ երկար թողնենք՝ մնա,- պատմել է նա։ - Իսկ հետո նրանք ասացին՝ եկեք թողնենք ավելի երկար, էլ ավելի երկար ու էլի։ Դե, ընդհանուր առմամբ, այդպես էլ երբեք չապամոնտաժեցին»։
Այս զուգահեռը Թրամփն անցկացրել է UFC-ի օկտագոնի (ութանկյուն ռինգի) հետ, որն այժմ կառուցվում է Սպիտակ տան Հարավային մարգագետնում՝ հունիսի 14-ին անցկացվելիք մրցաշարի համար, որը նվիրված է Ամերիկայի 250-ամյակի տոնակատարությանը։
«Գիտեք, մենք այստեղ՝ Սպիտակ տան դիմաց, կառուցում ենք մի բան, որը շատ մարդկանց համար բավականին գրավիչ տեսք ունի,- հայտարարել է Թրամփը։ - Հունիսի 14-ին այստեղ UFC-ի մեծ մարտ է տեղի ունենալու։ Եվ ահա ես նայում եմ դրան ու մտածում՝ գուցե մենք այն ընդհանրապես երբեք էլ չհեռացնենք»։

В видеоролике, опубликованном в TikTok, президент США Дональд Трамп устроил небольшой экскурс в историю парижской Эйфелевой башни, отметив, что изначально она строилась как временное сооружение для Всемирной выставки 1889 года.
«Они сказали, мол, знаете, а нам даже вроде как нравится, давайте оставим её ещё ненадолго», — рассказал он. — «А потом они сказали: давайте оставим её подольше, ещё подольше и ещё. Ну, в общем, так никогда и не убрали».
Эту параллель Трамп провел с октагоном (восьмиугольным рингом) UFC, который сейчас возводят на Южной лужайке Белого дома для турнира 14 июня, приуроченного к празднованию 250-летия Америки.
«Знаете, мы тут строим перед Белым домом кое-что, что для многих людей выглядит весьма привлекательно», — заявил Трамп. «14 июня здесь пройдет большой бой UFC. И вот я смотрю на это и думаю: может, мы вообще никогда его не уберем».