ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը բողոքարկել է դատարանի որոշումը, որով պահանջվում է նրա անունը հանել Վաշինգտոնում գտնվող Ջոն Քենեդու անվան կատարողական արվեստների կենտրոնի անվանումից, հետևում է ՌԻԱ Նովոստիի տրամադրության տակ գտնվող դատական փաստաթղթից։
«Սույն գործով բոլոր պատասխանողները սույնով ծանուցում են, որ բողոքարկում են 2026 թվականի մայիսի 29-ի դատարանի որոշումը ԱՄՆ Կոլումբիայի օկրուգի վերաքննիչ դատարանում», - ասվում է բողոքարկման տեքստում։
Ավելի վաղ Վաշինգտոնի դատարանը Թրամփին արգելել էր առանց Կոնգրեսի հավանության իր պատվին վերանվանել Քենեդու կենտրոնը՝ պահանջելով շենքից հեռացնել գործող նախագահի ազգանունը, որը հայտնվել էր արևելյան ճակատամասում 2025 թվականի դեկտեմբերին։ Դատարանը նաև արգելել էր փակել թատրոնը վերանորոգման համար, որի մեկնարկը նախատեսվում էր հուլիսին։

Администрация президента США Дональда Трампа обжаловала решение суда, требующее убрать его имя из названия центра исполнительских искусств имени Джона Кеннеди в Вашингтоне, следует из судебного документа в распоряжении РИА Новости.
«Все ответчики по этому делу настоящим уведомляют, что подают апелляцию в Апелляционный суд США по округу Колумбия на постановление суда от 29 мая 2026 года», - говорится в тексте апелляции.
Ранее суд в Вашингтоне запретил Трампу без получения одобрения Конгресса переименовать в свою честь центр Кеннеди, потребовав убрать со здания фамилию действующего президента, которая появилась на восточном фасаде в декабре 2025 года. Суд также запретил закрывать театр на ремонт, начать который планировалось в июле.