ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ), Բեռնար Ֆասյեն (Ֆրանսիա), Յուրի Մերզլյակովը (Ռուսաստան) եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը տարածաշրջան կատարած այցի շրջանակներում չեն ժամանի Հայաստան։
Այսօր նրանք արդեն հանդիպել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ։ «Ազերթաջ»-ի տվյալներով, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղյան հիմնահարցի բանակցային ներկայիս փուլը եւ կարգավորման հեռանկարները։
Համանախագահները Բաքու են ժամանել դեկտեմբերի 10-ին, սակայն երկրի ղեկավարության հետ հանդիպել են միայն այսօր։

OSCE MG Co-Chairs Robert Bradtke (U.S.), Bernard Fassier (France), Yuri Merzlyakov (Russia) and Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk will not arrive in Armenia within the framework of regional visit.
December 11, the mediators met with Azerbaijani President Ilham Aliyev and discussed current situation of Nagorno-Karabakh peace process, Azertag agency reports.
The Co-Chairs arrived in Baku on December 10, however the meetings with country’s leadership started today.