Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Եվրոպական դատախազների երկխոսության հայկական հարթակի շրջանակում անցկացվող համաժողովին մասնակցելու նպատակով եվրոպական երկրներից ժամանած դատախազներին այսօր նվիրել է Մխիթար Գոշի «Գիրք Դատաստանի» աշխատության վերահրատարակված անգլերեն թարգմանությունը:
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 29-ին Գլխավոր դատախազությունն ու Մատենադարանը կազմակերպել էին «Մխիթար Գոշի «Գիրք դատաստանի»-ն՝ համաշխարհային հիշողության շտեմարանում. արդի իրավունքի միջնադարյան ակունքները» խորագրով միջազգային երկօրյա գիտաժողով, որի շրջանակում մասնագիտական հանրույթին էր ներկայացվել Մխիթար Գոշի «Գիրք Դատաստանի» աշխատության վերահրատարակված անգլերեն թարգմանությունը:

Генеральный прокурор Армении Анна Вардапетян сегодня подарила прокурорам, прибывшим из европейских стран для участия в конференции, проводимой в рамках армянской платформы Европейского диалога прокуроров, переизданный английский перевод труда Мхитара Гоша «Судебник».
Напомним, что 29 октября 2025 года Генеральная прокуратура и Матенадаран организовали международную двухдневную конференцию под названием „Судебник“ Мхитара Гоша в реестре всемирной памяти: средневековые истоки современного права», в рамках которой профессиональному сообществу был представлен переизданный английский перевод труда Мхитара Гоша «Судебник».