Բիշքեկում ավարտվել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը: Բանակցությունները տևել են մոտ մեկ ժամ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Զրույցի հիմնական մասն անցկացվել է դռնփակ ձևաչափով: Մամուլի համար բաց հատվածում Պուտինն ու Փաշինյանը քննարկել են Եվրոպական միությանը միանալու՝ Հայաստանի մտադրությունը:
Ռուսական պատվիրակության կազմում եղել են արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Մաքսիմ Օրեշկինը, փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը, նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, տրանսպորտի նախարար Անդրեյ Նիկիտինը, էներգետիկայի նախարար Սերգեյ Ցիվիլյովը, Ռոսսելխոզնադզորի ղեկավար Սերգեյ Դանկվերտը, «ՌԺԴ»-ի գլխավոր տնօրեն Օլեգ Բելոզյորովը և «Ռոսատոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչովը։

Встреча президента России Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном завершилась в Бишкеке. Переговоры продолжались около часа, передает ТАСС.
Основная часть беседы прошла за закрытыми дверями. В открытой для прессы части встречи Путин и Пашинян обсудили намерение Армении присоединиться к Евросоюзу.
В российскую делегацию вошли министр иностранных дел Сергей Лавров, заместитель руководителя администрации президента Максим Орешкин, вице-премьер Алексей Оверчук, пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, помощник президента Юрий Ушаков, министр транспорта Андрей Никитин, министр энергетики Сергей Цивилев, руководитель Россельхознадзора Сергей Данкверт, генеральный директор РЖД Олег Белозеров и генеральный директор «Росатома» Алексей Лихачев.