Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դեկտեմբերի 17-ին Արմավիրի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում մասնակցել է Արմավիր քաղաքում պաշտպանության նախարարության զինծառայողների համար ծառայողական բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Հայաստանի կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ անցյալ տարվանից իրականացված աշխատանքների համար պետական բյուջեից ծախսվել է շուրջ 250 մլն դրամ։ Արմավիրի թեմի առաջնորդ Տ. Սիոն եպիսկոպոս Ադամյանի օրհնությամբ բացված շենքն ունի 16 բնակարան։
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կիսել է բնակարանամուտի առթիվ սպաների ոգեւորությունը` բնակարանաշինությունը համարելով փոքրիկ հաղթանակ ճգնաժամի պայմաններում։ «Դեռ շատ անելիքներ կան, եւ հազարավոր ընտանիքներ բնակարանի կարիք ունեն։ Դա կառավարության համար գերակայություն է, եւ առաջին հերթին մեր թիրախային խումբը պետք է լինեն երիտասարդ նորակազմ ընտանիքները», նշել է Տիգրան Սարգսյանը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в рамках рабочей поездки в Армавирскую область принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию жилого дома для военнослужащих Министерства обороны в городе Армавир.
Как сообщили Новости Армении — NEWS.am в пресс-службе правительства Армении, на строительные работы здания из 16 квартир, которые проходили здесь с прошлого года, из бюджета страны было выделено около 250 млн. драмов.
Глава правительства разделил радость военнослужащих в связи с получением новых квартир, назвав это событие маленькой победой в условиях кризиса. «У нас есть еще много дел, еще много семей нуждаются в домах. Это приоритет для правительства, и в первую очередь в центре нашего внимания должны быть молодые семьи», — заявил Саркисян.